BAHAR ATABEY
Asistan Psikolojik Danışman

Yetişkin Psikolojik Danışmanı

Bahar Atabey, Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalından 2023 yılında onur derecesi ile lisansını tamamlamış ve psikolojik danışman unvanını almıştır. 


Bu süreçlerde Duru Yaşam Danışmanlık Merkezi’nde, Enki Psikolojik Danışma Merkezi’nde ve Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama-Araştırma Merkezi’nde (MARPAM) çalışmıştır. Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde, Atatürk Fen Lisesi’nde ve Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde stajyer olarak görev almıştır.


Çocuk Hakları Atölyesi (online), Teknoloji Bağımlılığı Atölyesi (online), 23 Nisan Çocuk Atölyeleri (online- yüz yüze) ve Sosyal Beceri Konulu Psiko-eğitim Grubu (4 Haftalık – Yüz yüze) gibi etkinliklerde koordinatörlük görevini üstlenmiştir. 


Çocukluk Döneminde Sevgiden Yoksun Büyümenin Yetişkinlik Dönemi Psikolojisine Yansımalarının İncelenmesi (2021) ve Üniversite Öğrencilerinin Romantik İlişkilerinde Sosyal Medya Kıskançlıkları ile Romantik İlişkilerinde Psikolojik Şiddete Yönelik Tutumlarının İncelenmesi (2022) adlı çalışmalarını bildiri şeklinde kongrelerde sunmuştur. 


Aldığı eğitimler arasında; Masal Terapisi Eğitimi, Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi bulunmaktadır. Hali hazırda Doğan Şahin’in Psikodinamik Psikoterapi eğitimine devam etmektedir. 


Bunların yanı sıra çeşitli topluluk ve vakıflarda da (GPD, TOG, EDBA, LÖSEV, Yücel Kültür Vakfı) uzun zamanlar aktif bir şekilde gönüllü olarak çalışmıştır ve çalışmaktadır.