MERVE ACAR


MERVE ACAR
Asistan Psikolog

Psikolojik Danışman & Psikolog Merve Acar

Mode Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde Mart 2021’ den beri stajyer olarak yer almamın ardından Ağustos ayında Asistan Psikolog olarak çalışmaya başladım. 


Lisans eğitimimi Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde Temmuz 2020’de tamamlamış olup Psikoloji çift anadal eğitimimi Şubat 2021’ de tamamladım. Şu anda Yeditepe Üniversitesi PDR Tezli Yüksek Lisans eğitimimde tez aşamasındayım.


Lisans eğitimim boyunca Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Şişli Şubesi’nde, Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde, Ataşehir Anadolu Lisesi’nde stajyer olarak görev aldım. Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı’na bağlı Akran Danışmanlığı görevini 2 sene boyunca yürütmüş olup üniversitemize yeni gelen öğrencilerin okula adaptasyon sürecini hızlandırma amacıyla çalışmalar yaptım ve bu görevler esnasında Öğrenci Dekanlığı’ nın vermiş olduğu grup süpervizyonlarına katıldım.


Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği’nden Objektif Çocuk Testleri eğitimini aldım. Haziran 2021’de uzmanlaşmak istediğim travma alanına yönelik çalışan Somatik Deneyimleme (Beden Farkındalığı ile Travma Çözümlemesi ve Stres Yönetimi) Kurumu’nda Giriş Semineri’ni almış olup gelecek yıllarda Uygulayıcı Programı’na katılmayı hedeflemekteyim.